6 C°

Pobjede Zadranki

27.10.2021. 07:10

Nakon dugih i zahtjevnih priprema, prošlog su vikenda s natjecateljskim programom krenule i zadarske košarkašice. Donatov grad od ove sezone ima dva kluba u ženskoj konkurenciji koji se natječu u Prvoj ženskoj ligi, drugom i najnižem razredu ženske košarke u Dalmaciji, Zadar koji je prošlog proljeća nakon dugog niza godina preselio u niži rang i novoosnovani Zadar Plus. Da se od početka ozbiljno pristupilo radu s, mahom mladim, djevojkama potvrđuju i poznata imena koja sjede na klupama obaju ekipa. Nekadašnji pomoćni trener košarkaša Zadra Samir Žuža vodi Zadar, dok na klupi Zadar Plusa sjedi bivši trener Sonik Puntamike Šime Kraljević. Prvo kolo nove sezone mladim Zadrankama je donijelo okršaje protiv zaprešićke Jabuke i Vodica.
Prve su na parket istrčale košarkašice Zadra koje su na Višnjiku svladale Jabuku rezultatom 78:56. Bila je to prva pobjeda za mlade Zadranke nakon više od godinu dana, a do nje su došle uz dobru igru na otvorenom terenu i uz solidan šut za tri poena. Već je prva četvrtina koja je završila sa 16:6 za djevojke Samira Žuže usmjerila tijek susreta, a prednost domaće ekipe je do odlaska na veliki odmor narasla i na ugodnih 14 razlike (35:21). U mladoj ekipi Zadra prednjačile su Mihaela Dobrić i Katia Nekić koje su bile nerješiva enigma za gostujuću obranu, pa ni nešto bolja igra Zaprešićanki u drugom poluvremenu nije ugrozila trijumf domaćih košarkašica. Zadranke su predvodile Nekić i Dobrić s 27, odnosno 25 poena, a dvoznamenkaste su bile i Hana Rudić s 11 te Cvita Perić s deset koševa.
Novoosnovana ekipa Zadar Plusa svoju je prvu ligašku utakmicu odigrala u Sukošanu gdje je bez većih problema došla do pobjede protiv Vodica rezultatom 82:60. Zadranke su od prve minute nametnule svoj ritam i kombinacijom čvrste obrane i fluidnog napada u drugu dionicu donijele prednost od 12 koševa. Razlika se do odlaska na veliki odmor popela na velika 22 poena, pri čemu je briljirala Jelena Kapisoda koja je već do poluvremena ubacila 17 poena. Nastavak susreta je protekao u nešto blažem ritmu u kojem su Vodičanke uspjele uspostaviti rezultatsku ravnotežu, no niti u jednom trenutku nisu ugrozile debitantsku pobjedu »Plusica«. Najefikasnije u domaćim redovima bile su Jelena Kapisoda i Sara Frakin s po 18 koševa, dok je Vodice predvodila kadetska reprezentativka Hrvatske Gina Nicol Pirjak.
– Sve igračice su pokazale energiju, volju i htjenje. Zadovoljan sam pristupom koji nam je omogućio kontrolu tijekom cijele utakmicve. Sretni smo zbog prve pobjede te se već́ spremamo za nove izazove – izjavio je trener Šime Kraljević, proslavivši prvu ligašku i treću pobjedu u službenim utakmicama nakon uspjeha u Kupu Ružice Meglaj Rimac protiv Zadra i Vodica.

ZADAR PLUS 82 – VODICE 60

(21:9, 23:13, 21:21, 17:17)
Suci: Frane Lovrić, Hrvoje Raspović.
ZADAR PLUS: Štrmelj 11, Špinderk 5, Kovačević 8, Pleslić, Frakin 18, Bodrožić 6, Kapisoda 18, Kurtin 3, Franić 13, Dražić.
VODICE: L Krvavica 9, Ježina 6, Viljac 2, Vunić, Pirjak 15, Ćaleta Car, Babić 11, A. Krvavica 8, Buha 5, Tabula 4.

ZADAR 78 – JABUKA 56

(16:6, 19:15, 21:17, 22:18)
Suci: Josip Modrić, Frane Banović.
ZADAR: Budija 2, Ikić, Dobrić 25, Nekić 27, Perić 10, Ražov 3, Lisica, Rudić 11, Klarica, Mikulić, Vidaković.
JABUKA: E.Mušan, I.Mušan 2, Lozić, Jurjević 5, Malenica, Dobrić 11, Katić 3, Pandža Brnić 2, Galušić 18, Vidaković 15.
Još su igrali: Otočac – ARX 55:48, Salona je bila slobodna.

Druga liga – jug

PET BUNARA 65 – MISLAV 74

(9:22, 10:19, 27:13, 19:20)
PET BUNARA: Grbić, Perković 2, Šare 3, Batur, Dundović, Torbarina 11, Badrak 2, Stanović 20, Pačar, Bilokapić 17, Zorić 10, Ružić.
MISLAV: Bulić 2, Vujević 15, Odžak, Krstulović Opara 2, Mamić 4, Odiljak 14, Šiško 6, Šarac 10, Ćurlin, Dubravčić 17, Botica 4.
Počela je i Druga liga košarkaša u skupini jug. Od tri sastava iz Zadarske županije (Diadora, Sukošan, Pet bunara) prošli vikend je nastupila momčad Pet bunara koja je na svom terenu izgubila od Mislava.
U 1. kolu još su igrali: Dražen Petrović – Cetina 73:89, Solin – Ribola Kaštela II 65:70.