Utorak, 23. travnja 2024

Kapetanović, Tomičić i Rodić potopili nade Posedaraca

28.03.2021. 07:38

U 20. kolu Treće Hrvatske nogometne lige Hrvatski vitez Posedarje na svom je travnjaku poražen od Splita rezultatom 0:3. Posedarci nisu uspjeli pobjedom protiv momčadi iz Parka mladeži okruniti gostujuću pobjedu nad OSK-om u utakmici igranoj u srijedu. Split je na igralištu Gordan Demo u Posedarju slavio golovima Luke Kapetanovića u 15. minuti susreta, Ivan Tomičić zabio je u 65. minuti, a točku na »i« ovog dvoboja stavio je u 86. minutis kreča Ivan Rodić.
U prvom poluvremenu obje momčadi dosta su preskakale igru pokušavajući dugim loptama izbaciti u priliku napadače i doći do prednosti. Niti jednima, niti drugima to u početnim minutama nije polazilo za nogom. Ipak gosti dolaze do vodećeg pogotka već u ranoj fazi utakmice, točnije u 15. minuti. Kapetanović je oštro tukao s ruba šesnaesterca, Ivančić je tek vršcima prstiju uspio dotaknuti loptu koja je završila u njegovoj mreži – 0:1. Posedarci su prijetili iz prekida, nakon kornera i iz slobodnih udaraca, ali izgledniju priliku nisu uspjeli stvoriti u prvom dijelu koje je završilo minimalnom prednošću gostiju iz Splita.
U nastavku utakmice slična priča kao i u prvom poluvremenu. Po teškom terenu nije bilo previše povezane igre, a onda su gosti povećali svoju prednost. Igrala se 65. minuta kada je s dvadesetak metara izveden slobodan udarac, lopta se odbila od bloka, a najprisebniji u kaznenom prostoru HV Posedarja bio je Tomičić koji ju je poslao u mrežu nemoćnog Ivančića – 0:2. Posedarci su do kraja napravili sve ne bi li se rezultatski vratili, potpuno su se otvorili što su u završnici susreta gosti još jedanput kaznili. I to iz jedanaesterca koji je iskoristio Rodić – 0:3. Prilku za popravak Posedarci se imati u 21. kolu kada gostuju kod Kamena.

HV POSEDARJE 0 – SPLIT 3
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Bez gledatelja: Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Mikula Štampalija (Tribunj) i Josip Katuša (Raštane D.). Strijelci: 0:1 Kapetanović (15’), 0:2 Tomičić (65’), 0:3 Rodić (86’-11m). Žuti kartoni: Rončević, Klanac, Jurjević (HV Posedarje), Pohe, Mrković, Gale, Luetić (Split) Crveni:
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Ivančić, Pedišić, Klanac (od 70’ Ivandić), D. Torbarina, Rodić (od 46’ Rončević), Smokrović (od 56’ Kovač), Jurić (od 71’ Surać), Remšak, Brkić, Jurjević, Torbarina. Trener: Kristijan Tuta
SPLIT: Jelić, Mrković, Barać, Primorac, Kapetanović (od 86’ Duvnjak), Tomičić (od 66’ Luetić), Yun (od 53’ Žužul), Pohe, Gale, Kukoč, Rodić (od 86’ Mamić). Trener: Ivan Radeljić

Treća HNL JUG
20. kolo: Primorac (B) – Kamen 4:1 (Reza 5’ ag/ Reza 30’, Vodopija 64’, Mondziaou 48’ 67’), HV Posedarje – Split 0:3 (Kapetanović 13’, Tomičić 60’, Rodić 86’-11m), Zmaj (B) – Neretvanac 0:3 (Džidić 70’, Bubalo 75’, Popić 78’), Uskok – Urania 2:0 (Kurtović 45’, Cikojević 74’), Vodice – Hrvace 1:0 (N. Marić 65’), Zagora – Jadran LP 0:0, Neretva – Zmaj (M) 4:1 (Serdarević ag 10’, Prskalo 17’, M. Marić 73’, Jerković 88’ // Šalinović 56’) Danas: Sloga – OSK,
Poredak: 1. Jadran LP 36, 2. Neretvanac 34, 3. Hrvace 32, 4. Zagora 31, 5. Zmaj (M) 28, 6. Uskok 28, 7. Split 27, 8. Urania 26, 9. Primorac (B) 25, 10. OSK 24, 11. HV Posedarje 24, 12. Neretva 24, 13. Kamen 23, 14. Zmaj (B) 20, 15. Vodice 19, 16. GOŠK Du. 18, 17. Sloga 17,
21. kolo (3. travnja): Kamen – Hrvatski vitez Posedarje, Jadran LP – Primorac (B), Zmaj (M) – Zagora, Split – Sloga, OSK – Vodice, Hrvace – Zmaj (B), Neretvanac – Uskok, Urania – GOŠK Du.