Plusice u završnici izbjegle minus

Kvalifikacije za Premijer ligu, 4. kolo
Utakmica je odlučena u posljednjih šest minuta u kojima je Zadar Plus napravio seriju 15:0 i preokrenuo vodstvo gradskih suparnica
KSZŽ
Dvoboj Lucije Štrmelj i Sare Mikulić

Utakmica s puno preokreta donijela je pobjedu igračicama Zadar Plusa koje su ostale u utrci za osvajanje prvog, ili, u lošijoj opciji, drugog mjesta u borbi za plasman u Premijer ligu. S druge strane, Zadar je četvrtim porazom u Ligi za prvakinje i teoretski izgubio sve izglede te će i sljedeće sezone igrati u drugom ligaškom rangu. Plusice su bolje počele utakmicu i nakon ubačaja Pavičić u 12. minuti povele 26:14. Na poluvremenu je bilo plus šest za domaći sastav, da bi Zadar serijom 16:0 u drugom poluvremenu preokrenuo situaciju na terenu pa je 26. minuti na semaforu pisalo 37:47 nakon šest minuta u kojem Zadar Plus nije postigao koš. Zadar je u 34. minuti ponovno na plus deset (48:58), no igračice Samira Žuže do kraja utakmice više nisu postigle koš. »Plusice« su osjetile da je pred njima trenutak u kojem se otvara prilika za preokret, što su i iskoristile te serijom 15:0 upisale četvrtu pobjedu u petom međusobnom dvoboju s gradskim suparnicima ove sezone. Lara Špinderk za ZP je ubacila 13 koševa dok je Sanja Kovačević postigla jedan manje, uz devet skokova i četiri asistencije (valorizacija 16). Uz zadovoljstvo nakon pobjede razlog za zabrinutost trenera Šime Kraljevića može biti loš postotak ubačaja iz slobodnih bacanja njegove ekipe (7-18), kao i općenito skroman postotak šuta (34). Točno pola koševa Zadra (29) djelo je Katie Nekić (valorizacija 22), a ovom učinku treba dodati i šest skokova.

ZADAR PLUS 63 - ZADAR 58

(22:12, 15:19, 8:21, 18:6)

ZADAR - Dvorana 3 ŠC Višnjik. Suci: Karlo Mirčeta, Frane Lovrić.
ZADAR PLUS: Štrmelj 5 (1-6), Šoinderk 13 (1-4), Kovačević 12 (1-2), Pleslić, Frakin 7 (3-3), Jeličić, Bodrožić 9 (1-3), Kapisoda 9, Pavičić 4, Kurtin. Trener: Šime Kraljević.
ZADAR: Budija 10 (2-2), Stipić 5, Dobrić 4 (2-4), Nekić 29 (8-10), Ražov, Perić 4 (2-2), Ikić, Lisica, Rudić 6 (3-4), Klarica, Mikulić, Vidaković. Trener: Samir Žuža.