Uskoci zaskočili vitezove, Zadar s bodom iz Vodica, a Primorac poražen od Neretve

Ovoga vikenda igrane su utakmice 24. kola
Samo je Zadar osvojio bod u Vodicama, dok su i Posedarci i Biograjci doživjeli poraze u ovome kolu. I ono što je pomalo poražavajući podatak, nisu zabiti niti jedan pogodak proteklog vikenda
Marin GOSPIĆ
REMI I PORAZ - Zadar je osvojio bod, a Primorac (B) ovoga puta niti jedan

HV POSEDARJE 0 - JUNAK 4

POSEDARJE - Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 250. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Stipe Brajković (Šibenik) i Ante Severinski (Vodice). Strijelci: 0:1 Vučković (26’), 0:2 Mastelić (30’), 0:3 Vrdoljak (37’), 0:4 Mastelić (63’). Žuti kartoni: Begonja, Jurjević (HV Posedarje), Botica (Junak). Crveni: -.
HV POSEDARJE: Ivančić, Pedišić, Brkić(57. Knežević), D. Torbarina, Rončević, Gambiraža (od 46. Pevalović), Kevrić (od 46. Zdrilić), Begonja, Tokić (od 70. P. Knežević), Jurjević, K. Torbarina. Trener: Darko Vukić.
JUNAK: Ninčević, Bašić–Šiško, Cikojević, Zoungrana (od 84. Romac), Mastelić (od 78. Modrić), Maganić, Vučković, Vrdoljak (od 46. Jandrek), Vardić (od 57. Mrković), Botica, Grabovac. Trener: Mirko Labrović 7.

Hrvatski vitez Posedarje na svom je travnjaku Gordan Demo u 24. kolu Treće HNL jug doživio bolan poraz od sinjskog Junaka. Posedarci su odigrali možda i najlošiju utakmicu ove sezone, definitivno najgoru ovoga proljeća doživjevši uvjerljivi poraz 0:4. Momčad iz Sinja već u prvom poluvremenu riješila je sve dileme oko pobjednika. Poveli su golom Josipa Vučkovića u 26. minuti, na 0:2 povisio je Ivan Mastelić u 30., a u 37. minuti poentirao je Jakov Vrdoljak u 37. Konačnih 0:4 postavlja Mastelić svojim drugim golom u 64. minuti. Utakmica koju će Posedarci željeti što prije zaboraviti.

Domaća momčad jedinu polupriliku imala je u 5. minuti kada centaršut Rončevića sa glave Brkiću skida Maganić u posljednji trenutak. Praktički to je bio jedini ulazak »vitezova« u gostujući šesnaesterac tijekom svih 90 minuta. U 17. prekid iskosa izvodi Bašić-Šiško i pogađa gredu te nagovještava opasnu predstavu Sinjana. U vodstvo Junak dolazi u 26. minuti nakon udarca Bašića-Šiška kojeg brani Ivančić, lopta se odbija do natrčalog Vučkovića koji mirno zabija za 0:1 Gosti svoje vodstvo povisuju u 30. minuti. Nakon centaršuta Vardića neometan sa pet metara puca Mastelić. Ivančić brani njegov prvi pokušaj, ali iz odbijene lopte zabija za 0:2. Nije se dugo moralo čekati niti na treći pogodak gostiju. U 37. minuti na 0:3 povisuje najbolji pojedinac gostiju Bašić-Šiško. Vrdoljak se našao u ulozi asistenta,na Bašić-Šiško mirno ulazi u domaći šesnaesterac i zabija pokraj nemoćnog Ivančića. U drugom poluvremenu nije bilo izrazitijih prilika osim četvrtog pogotka Sinjana. Jandrek probija desnu stranu i odigrava povratnu loptu za Mastelića koji je miran i zabija za uvjerljivo slavlje gostiju.

VODICE 0 - ZADAR 0

VODICE - Igralište ŠC Račice. Gledatelja: 150. Sudac: Karlo Marić (Split). Pomoćnici: Toni Čelić (Split) i Marin Barić (Solin). Strijelci:-. Žuti kartoni: Fuštin, Prpić, Marić (Vodice). Crveni: -.
VODICE: Žilić, Spahija, Sarić (od 78’ Ledenko), Prpić, Tabula (od 25’ Pandža), Marić, Markota, Alispahić, Petričević (od 58’ Fuštin), Gulam (od 58’ Amoateng), Sušić. Trener: Elvis Asić
ZADAR: Pinčić, Čelić, Iveljić (od 46’ Pranić), Jurić, Banović, Čepo, Jordan, Stojčević (od 46’ Bačić), Jerbić, Vukadinović (od 69’ Bačkov), Djeveljekaj. Trener: Želimir Terkeš

U 24. kolu Treće HNL jug Zadar je s gostovanja u Vodicama donio jedan bod. Momčad sa Stanova tako je nastavila pozitivan niz, sada već 14 utakmica ne znaju za poraz. Šteta što s ovoga gostovanja nisu donijeli puni plijen jer su tijekom svih 90 minuta imali terensku inicijativu i stvorili dosta izglednih prilika za gol. Međutim, očito ova subota nije bila ona koju bi mogli nazvati sretnom po pitanju efikasnosti, ali i koncentracije u presudnim trenucima. Bez obzira na to bod na strani uvijek je više uspjeh, nego neuspjeh.
Već u 2. minuti Zadar je mogao do vodstva. Bila je to lijepa akcija momčadi iz Krševanovog grada u čijoj je završnici bio Jordan koji izlazi sam na vratara Žilića. Nažalost po Zadrane domaći vratar iz ovog dvoboja izlazi kao pobjednik. Igrala se 22. minuta kada su Zadrani ponovno priredili opasnu akciju pred dolom Vodica. Iveljić je uposlio Jordana čiji udarac je ipak premlak za vratara Žilića. U 37. minuti bude se domaćini. Alispahić je uputio »bombu« s 25 metara, ali Pinčić se na vratima Zadra neda iznenaditi. Dvije minute kasnije odlična gostujuća kontra četiri na tri. Banović je uposlio Stojčevića čiji udarac završava u bloku domaćina. To je bilo sve u prvih 45 minuta.
U nastavku je utakmica bila siromašnija nego u prvom poluvremenu. Ipak, Zadar je i u nastavku složio nekoliko opasnih akcija koje su mogli završiti pogotkom. U 48. minuti Banović je odigrao za Vukadinovića koji ostavlja loptu Jordanu. Zadrov napadač je vrlo dobro pucao, ali je Žilić još bolje obranio. Igrala se 54. minuta kada je Jurić odigrao povratnu loptu za Jordana koji puca s desetak metara, ali Žilić fantastičnom obranom još jednom spašava svoju momčad. Do kraja utakmice još se jednom Jordan našao u prilici kada je pucao glavom, ali lopta je umjesto u mreži otišla pored vratnice u gol aut. Domaćini praktički nisu uputili opasan udarac tijekom cijele utakmice. Po prikazanoj igri Zadar je zaslužio pobjedu, ali za to su morali postići pogodak.

NERETVA 1 - PRIMORAC (B) 0

METKOVIĆ - Igralište Iza vage. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćnici: Matej Pavić (Split) i Ante Proso (Gata). Strijelac: 1:0 Raguž (5’). Žuti kartoni: P. Raguž, Jelavić (Neretva), Kulaš, Vodopija (Primorac). Crveni:-.
NERETVA: Milaković, Miletić, Rodin, P. Raguž, Anković (od 67’ Bukač), Jelavić (od 78’ Barišić), Marić, Jelavić, I. Raguž (od 89’ Jurković), Batinović (od 46’ Katavić), Čupić. Trener: Mario Svaguša.
PRIMORAC (B): Stojanov, Mehić (od 63’ Kadija), Kulaš, Jurišić, Bitunjac, Vodopija, Nakić, Lazarevski, Musa, Katuša, Šare. Trener: Marko Moravčić.

Neće 24. kolo Treće HNL jug ostati u lijepom sjećanju nogometašima biogradskog Primorca, Dapače, htjeti će ga što prije zaboraviti. Na gostovanju u Metkoviću doživjeli su minimalan poraz od 1:0 od ondašnje Neretve. Domaćin je potpuno zasluženo došao do sva tri boda, dok momčad iz kraljevskog grada jednostavno nije imala svoj dan na jugu Hrvatske. Zgoditak vrijedan tri boda za Neretvu postigao je već u 5. minuti Petar Raguž, a taj rezultat nakon 90 minuta postao je i konačan.
Momčad Marka Moravčića jednostavno nije mala svoj dan u Metkovću. Već u 5. minuti bili su u rezultatskom zaostatku. Akcija iz koje je postignut pogodak došla je s boka, netko od igrača Neretve preskočio je loptu, a Petar Raguž s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio mrežu Primorca (B) - 1:0. U prvom dijelu još bilježimo situaciju iz 20. minute kada je u šesnaestercu domaćina srušen Luka Vodopija, ali sudac Terzić nije se oglasio. Imali su Biograjci, dvije, tri poluprilike, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći. U nastavku dvoboja gosti su se u potpunosti ugasili, dok je domaćin imao još tri odlične prigode za postizanje pogotka. Međutim, ostalo je minimalnih 1:0, dovoljno da na svoj konto pospremetri boda. A Biograjci se kućama vrate pognutih glava.

Treća HNL jug

24. kolo: Neretva – Primorac (B) 1:0 (P. Raguž 5’), ​Vodice – Zadar 0:0, Hrvatski vitez – Junak 0:4 (Vučković, Mastelić 2x, Vrdoljak), Sloga – Kamen 0:0, Hrvace – Uskok 2:1 (Ljubić 70’, Plavša 83’ // Grubišić 37’), GOŠK – OSK 3:0 (Farić 15’, Topuzović 25’-11m, Zadro 70’), Zagora – Jadran LP 2:0 (Božić 4’, Krajina 7’).