Buljan najbolji u novom porazu Hrvatske

Njemačka se ponovno pokazala kao prevelika prepreka
Izabranicima Ivana Tomasa presudili su loš šut za tri poena (2-16) i čak 21 izgubljena lopta
FIBA
Tomislav Buljan na prošlogodišnjem FIBA European Challengeru

Hrvatska muška reprezentacija za košarkaše do 20 godina u nedjelju je poražena i u drugom pripremnom susretu za Europsko prvenstvo koje se od 16. do 24. srpnja igra u Podgorici. Bolja od izabranika Ivana Tomasa ponovno je, kao i dan ranije, bila Njemačka, ovaj put rezultatom 75:82. Hrvatska je bolje otvorila susret i u nekoliko navrata tijekom prve četvrtine odlazila na dva posjeda prednosti, da bi u 12. minuti nakon slobodnih bacanja Matea Bošnjaka imala i najvećih plus sedam (30:23). Ipak, Nijemci su se brzo vratili u utakmicu i sredinom druge dionice preokrenuli na 35:38, da bi se na veliki odmor otišlo s dva poena viška za Tomasove trupe (48:46). Nastavak je donio nešto sporiju i puno neefikasniju igru, a takva je košarka veće probleme stvarala mladim Hrvatima koji nikako nisu uspijevali provući loptu kroz mrežicu izvan linije 6.75, što su gosti iskoristili da serijom 1:10 preuzmu rezultatsku inicijativu i u posljednjih deset minuta donesu zalihu od šest koševa (59:65). Kada je Niklas Krause nedugo potom pogodio za okruglih plus deset (59:69), postalo je jasno da će pobjeda biti teško dostižna, a kako je u hrvatskim redovima uz Tomislava Buljana raspoložen bio tek Leo Menalo najbliže što su izabranici Ivana Tomasa uspjeli prići bilo je na 69:74 pet minuta prije kraja. Buljan i Bošnjak su potom bili neprecizni s linije slobodnih bacanja, pa su Elias Baggete i Gian Aydinoglu mirno potvrdili novu pobjedu Njemačke. Hrvatsku s 22 poena i 11 skokova predvodio Tomislav Buljan, dok je najefikasniji u njemačkim redovima bio Sananda Fru s 13 koševa.