Vjerovalo se i navijalo do zadnje minute

29.06.2021. 07:42

Lijep i vruć lipanjski ljetni dan, a k tome još i poseban. Naravno, radi se o najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu – našem dragom nogometu. Igra Hrvatska. Nakon dramatičnog proboja kroz skupinu na britanskom otoku, na red je došao Kopenhagen i osmina finala protiv Španjolaca.
Igrala se nevjerojatna utakmica u kojoj su "Vatreni" poveli, "Furija" je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. i 90+2. minuti uspjela izboriti produžetak.
Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, izjednačio je Sarabija u 38. minuti, a "Furija" je preokrenula rezultat u 57. minuti preko Azpilicuete. Španjolci su u 77. minuti poveli 3-1 golom Ferrana Torresa, a tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti.
Ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3-3 i gurnuvši susret u produžetak.
No, produžetci su donijeli novi, za nas nepovoljni obrat. Španjolska – Hrvatska 5:3.
Tako je bilo u Kopenhagenu, a kako je bilo u Zadru govore fotografije…