Dvije pobjede Sukošana i poraz Diadore za kraj

Završeno natjecanje u južnoj skupini Druge muške lige
Naslov prvaka već je odavno završio u tribinama »Entuzijasta« koji će u dodatnim kvalifikacijama pokušati izboriti ulazak u Prvu mušku ligu, Sukošanci su završili na četvrtom mjestu, dok su mladići iz Pet bunara, koji su se natjecali izvan konkurencije, skupili četiri pobjede iz 18 odigranih susreta
KK DIADORA
PONAJBOLJI U SUKOŠANSKIM REDOVIMA- Damir Šimičević

Završila je još jedna sezona južne skupine Druge muške lige. Stanje na vrhu već je tjednima bilo poznato, a naslov prvaka osvojila je Diadora koja je bez previše muke promarširala natjecanjem izborivši dodatne kvalifikacije za ulazak u Prvu mušku ligu. Sukošan je na koncu završio četvrti, dok su košarkaši Pet bunara, koji su se natjecali izvan konkurencije, stigli do četiri pobjede iz 18 odigranih susreta.

Preokret Sukošana

Prije posljednjeg 18. kola, Sukošanci su odradili zaostali susret protiv Trogira kojeg su na domaćem parketu svladali sa 68:64. Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti su bolje otvorili nastavak prvog poluvremena i na veliki odmor otišli s prednošću od sedam poena (29:36), što su u trećoj dionici dodatno povećali, pa se u odlučujućih deset minuta ušlo s dvoznamenkastim vodstvom Trogirana (42:53). Ipak, igrači Borisa Hrabrova su podigli intenzitet obrane u četvrtoj četvrtini i ostavili suparnike na samo 11 koševa te velikim preokretom stigli do osme pobjede u sezoni. Domaćine su predvodili Ivo Pavić s 20 poena te Damir Šimičević s 15 koševa, dok je najefikasniji u trogirskim redovima bio Pruže s 21 poenom.

SUKOŠAN 68 - TROGIR 64

(13:13, 16:23, 13:17, 26:11)

Suci: F. Banović i L. Štrmelj.
SUKOŠAN: Vezilj, Pavić 20, Brković 11, Burčul, Dević, Perić 13, Čirjak, Grganović 9, Knežević, Šimičević 15.
TROGIR: Glavurdić, Pruže 21, Čović, I. Bilić 8, J. Bilić 3, Gardijan 8, Šarić, T. Tomaš, A. Tomaš, Rilov 4, Ćosić 20.,

Opuštanje »Entuzijasta«

Diadora je već ranije osvojila naslov prvaka koji je prije desetak dana proslavila pred svojim navijačima, a igrači Davida Zubčića su natjecanje završili gostujućim porazom kod Cetine rezultatom 89:77. U utakmici bez velikog natjecateljskog značaja domaćini su rano preuzeli terensku inicijativu i kontrolirali događanja na parketu. Triljani su prvu četvrtinu završili s četiri poena prednosti, što su do odlaska u svlačionicu povećali na plus devet (48:39), da bi se u trećoj dionici odvojili i na dvoznamenkastu prednost koju su bez puno muke sačuvali do samoga kraja dvoboja. Najefikasniji u redovima Cetine bili su Boban s 35 i Zukanović s 19 koševa, dok su Diadoru predvodili Paolo Marčev s 22 poena i Vito Barbaroša s 21 košem.

CETINA 89 - DIADORA 77

(26:22, 22:17, 25:20, 16:18)

Suci: P. Pepur, A. Pepur i L. Pribisalić.
CETINA: L. Roguljić, Boban 35, D. Roguljić, Šipić 11, Zukanović 19, Prcela, Babić 2, Knezović Žuro 2, Jagnjić 12, Grizelj 2, Vukas 6.
DIADORA: Bašić 14, Barbaroša 21, Segarić 5, Kabić 4, Škaljo, Zrilić, Višić 5, Marčev 22, Ivanković, Vidaić.

Poraz Pet bunara

Mladići iz druge razvojne momčadi Zadra seniorsku sezonu su završili porazom u susjedskom okršaju sa Sukošanom koji je bio bolji rezultatom 80:83. Tijekom prve četvrtine ništa nije razdvajalo dvije momčadi koje su u drugu dionicu ušle s izjednačenih 21:21, da bi naredno razdoblje donijelo bolju igru košarkaša Pet bunara pa se na veliki odmor otišlo s plus tri za domaćine (40:37), što su igrači Marija Jeličića u trećoj četvrtini dodatno podebljali za sedam poena prednosti uoči odlučujućih deset minuta. Sukošanci se nisu predavali te su u četvrtoj četvrtini ostavili domaćine na samo 15 poena i preokretom stigli do trijumfa kojim su zaključili natjecanje u južnoj skupini Druge muške lige. Pobjednike su predvodili Šimičević s 31 košem i Perić sa 17 poena, dok je najefikasniji u zadarskim redovima bio Perković s 20 koševa.