Livaja spasio »Bile«

Hajduk svladao Hrvatski dragovoljac
Milan SABIĆ/PIXSELL
JUNAK HAJDUKA - Marko Livaja

Hajduk je u prvom susretu 33. kola Prve HNL na Poljudu svladao Hrvatski dragovoljac rezultatom 2:1 (1:0) i zadržao priključak za Dinamom na vrhu ljestvice. Splićani su rano poveli golom Nikole Kalinića koji je već u šestoj minuti bio najspretniji u gostujućem šesnaestercu i razveselio domaću publiku. Premda se činilo da »Bili« imaju utakmicu pod kontrolom, kako je vrijeme odmicalo Zagrepčani su polako uspostavljali ravnotežu na terenu i sve više držali loptu u svojim nogama, što je ploda dalo u 51. minuti kada je Matija Frigan poravnao na 1:1 i vratio stvari na početak. Razbudilo je to igrače Valdasa Dambrauskasa koji su se trgnuli nakon primljenog gola, no hajdučka inicijativa je bila jalova sve do 87. minute kada je Lovrencsics lijepo ubacio, a Marko Livaja s par metara svojim 23. golom u sezoni pospremio loptu u suprotni kut za veliko slavlje na Poljudu. Hajduk se ovom pobjedom zadržao u lovu na naslov prvaka, dok je Dragovoljac porazom ispao iz lige.