Posedarski preporod

30.05.2021. 08:17

Sjajan niz, koji sada uključuje već šestu pobjedu u posljednjih sedam utakmica, Posedarci su nastavili i u Dubrovniku gdje su jučer slavili protiv GOŠK-a pa su se s 44 boda približili vrhu ljestvice. Trener Josip Butić očito je dobro »kliknuo« s »vitezovima« koje je s pretposljednjeg mjesta doveo do statusa hit momčadi u završnici sezone. Dvoboj je počeo prilikom Karla Torbarine koji je na povratnu loptu Smokrovića neometan sa sedam metara promašio okvir gola. Domaćini su bili blizu vodstva u 35. minuti, udarac Cicijelja vratar Ivančić skrenuo je u gredu i tako sačuvao svoju mrežu. Početak drugog poluvremena donio je vodstvo gostima nakon što je K. Torbarina iskoristio dubinsko proigravanje Smokrovića. Osim asistencije K. Torbarina je upisao i pogodak i to nakon što je u 68. minuti Jurićev ubačaj iz prekida glavom skenuo u mrežu. Posedarci su se do kraja utakmice uspješno (o)branili, a posao im je bio olakšan nakon što je u 70. minuti teren zbog drugog žutog kartona morao napustiti domaći igrač Marko Farić.
Ostali rezultati 32. kola: Split – Jadran LP 1:0, OSK – Zmaj (M) 3:3, Hrvace – Neretva 2:3, Neretvanac – Zagora 2:0, Zmaj (B) – Vodice 2:1. Igrano sinoć: Uskok – Sloga. Danas (igraju): Urania – Primorac (B).

GOŠK-DU 0 – HR. VITEZ 2
DUBROVNIK – Igralište Lapad. Bez gledatelja. Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići Prgomet). Pomoćnici: Babić (Staševica), Ćelić (Split). Strijelci: 0:1 Smokrović (47’), 0:2 K. Torbarina (68’). Crveni karton (drugi žuti): Farić (GOŠK-Du., 70’).
GOŠK-DUBROVNIK 1919: J. Jurjević, Matić, Ivanišević, Žile, Listar (od 80’ Topuzović), Horvat (od 71’ Sršen), Smrdelj (od 64’ Lang), Cicijelj, Taraš, Zadro (od 64’ Opušić), Farić. Trener: Vedran Madžar.
HRVATSKI VITEZ: Ivančić, Tokić (od 66’ Remšak), Brkić (od 66’ Kovač), Klanac, Pedišić (od 46’ Ivandić), D. Torbarina, K. Torbarina (od 90’ Pevalović), Smokrović, Rodić (od 55’ Rončević), Jurić, J. Jurjević II. Trener: Josip Butić.