(1:1, 2:1, 0:1, 1:2)
MINSK – Gradsko plivalište, gledatelja 1.000, suci Philipp Golosoun iz Bjelorusije i David Gomez iz Španjolske.
RUSIJA: Chirkov, Bulanaev, Mersh 1, Zinnurov 2, Stepanov, Pelikh, Chernyshev, Ganiev, Vasilev, Nosaev, Sheikin 1, Aukhadeev, Zasedatelev
HRVATSKA: Jurlina, Poropat, Kreković 1, Škiljić 2, Malenica, Blažić, Augusti, Vrbnjak, Bajić, Biljaka 1, Čulina, Paparić 1, Sunara
Hrvati su u tvrdoj utakmici savladali vrlo čvrstu momčad Rusije i plasirali se u polufinale gdje ih prekosutra čeka Grčka. Poveli su Hrvati nakon isključenja Zinnurova, a igrača više realizirao je Biljaka. Izjednačio je Sheikin golom iz igre. Imali su Rusi još prilike, ali je na golu bio odličan, Zadranin Jerko Jurlina. No 30-tak sekundi nakon početka 2. četvrtine, Rusi ponovno dolaze u vodstvo i to golom Mersha. Blokada Poropata nije pomogla pa je nepunu minutu kasnije Rusija preko Zinnurova u vodstvu 3:2. Hrvatska se ne predaje i nakon isključenja Ganieva, Jakov Škiljić smanjuje na 3:2. Taj je rezultat stajao na semaforu sve do kraja poluvremena.
Tvrda igra u obrani obje momčadi nastavljena je i u drugom poluvremenu. No Paparić uskoro izjednačava na 3:3. Tad na scenu ponovno stupa izvanredni hrvatski vratar Jerko Jurlina koji upisuje nekoliko odličnih obrana. To omogućava Karlu Krekoviću da u četvrtoj četvrtini dovede Hrvatsku u vodstvo 3:4. Minutu i pol prije kraja Marko Škiljić povećava vodstvo na 3:5. Rusi opet pokušavaju probiti granitnu obranu Hrvatske, ali je Jurlina ponovno na visini tako da smanjenje Zinurova 4:5, nije dovelo u pitanje tko će u polufinale Europskog prvenstva. Od Zadrana, osim Jerka Jurline, igrao je Ivan Vrbnjak.
U polufinale su se plasirali Španjolska koja je na peterce, pobijedila osmerostrukog prvaka Europe Srbiju, Grčka koja je pobijedila Italiju 9:8 i Crna Gora koja je savladala Mađarsku 11:9