11 C°

Glavić i Skroće srebrni

29.09.2011. 22:00

U organizaciji GK Dišpet iz Šibenika u Šibeniku je održano 3. kolo kupa Hrvatske regije jug u sportskoj gimnastici za B, C i D program. Nastupilo je oko 120 natjecatelja iz devet klubova među kojima i mladi gimnastičari iz zadarskog GK Salto koje su vodili treneri Ivan Zupčić i Josip Morožin, a dječaci su nastupiliu sva tri programa.
U kategoriji D – kadeti od ukupno 19 natjecatelja u višeboju Mateo Glavić je osvojio srebrnu medalju sa 116.20 bodova te ga je samo desetinka boda dijelila od zlatne medalje, iako mu je tek drugo natjecanje i ima tek sedam godina. Odmah iza njega na treće mjesto plasirao se Hrvoje Glavić sa 115.70 bodova. Ivan Girotto je osvojio peto mjesto (113.90), osmi je bio Leon Belevski (113.40).
U kategoriji C – kadeta Ivan Klarin je osvojio peto mjesto sa 110.50 bodova, Tomislav Bašić je osvojio osmo (108.80), Karlo Girotto deveto (106.70) te Miro Skračić 103.30 bodova.
U kategoriji B – kadeti, ujedno i najtežoj po elementima, nastupio je Marino Skroće te je osvojio izvrsno drugo mjesto sa 101.50 bodova.
Sljedeće natjecanje koje očekuju članovi GK Salto jest završnica Kupa Hrvatske u Nedelišću (Čakovec) gdje će nastupati najbolji gimnastičari iz cijele Hrvatske. Na najvećem i najvažnijem natjecanju u ovoj sezoni nastupit će: Marino Skroće, Ivan Klarin, Tomislav Bašić, Karlo Girotto, Mateo Glavić, Hrvoje Glavić i Ivan Girotto.