11 C°

primera

Atletico Madrid bolji od Seville, Rakitić odigrao 53 minute

23.12.2023. 20:01

U odgođenom susretu 4. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je pobijedio Sevillu sa 1-0 probivši se na treće mjesto ljestvice. Gol odluke zabio je Marcos Llorente u 46. minuti. Domaćin je od 70. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Caglar Soyuncu nakon što je s leđa oborio Lucasa Ocamposa.

Francuski napadač Antoine Griezmann imao je priliku postati najbolji strijelac u povijesti Atletica, međutim ostao je izjednačen na vrhu s Luisom Aragonesom. Obojica su zabila po 173 gola. Nakon isključenja Soyuncua, Diego Simeone je zamijenio Francuza, koji je djelovao jako uzrujan ovim potezom.

Ivo Grbić nije nastupio za Atletico, dok je Ivan Rakitić na suprotnoj strani igrao do 53. minute.

Atletico je ovom pobjedom napredovao na treće mjesto sa 38 bodova, koliko ima i Barcelona na četvrtoj poziciji. Na prva dva mjesta su Real Madrid i Girona sa po 45 bodova. Sevilla se nalazi na 15. poziciji sa 16 bodova, tri više od zone ispadanja.