Dugopolje iznenadilo Raštane

Autor: Z L

13.09.2009. 22:00

RAŠTANE 1 – DUGOPOLJE 2
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 1000. Sudac: Goran Proleta (Opuzin). Pomoćnici: Robert Hausvička (Dubrovnik) i Goran Perica (Šibenik). Četvrti sudac: Ivan Čačić (Zadar). Delegat: Tonči Pavlinović (Split).
Strijelci: 0:1 Rajčić (18′), 1:1 M. Gospić (21′), 1:2 Barać (52′ – 11 m).
RAŠTANE: Pedić, Peraić, Veršić, L. Batur, Andačić (od 87′ Mikulić), Medun, Banović, M. Batur (od 64′ Birkić), Gregov (od 56′ Čačić), Burčul, M. Gospić. Trener: Leopold Burčul.
DUGOPOLJE: Smodlaka, Vuković, Šunjić, Granić, Vušković, Keran, H. Balić (od 55′ Škorput), Brnadić, Stipić (od 46, B. Balić), Rajčić, Barać (od 82′ Bajamić). Trener: Ivan Katalinić.
U superderbiju četvrtog kola trećeligaša juga pred prepunim tribinama nakon dosta borbene, ali nervozne igre spretni gosti iz Dugopolja došli su do pobjede 1:2 i tako Raštanima nanijeli prvi domaći poraz. Nešto angažiraniji gosti na početku susreta poveli su 1:0 u 18. minuti nakon ubačaja Maria Šunjića s lijevog boka spretni Joško Rajčić je s 10 metara iskosa neobranjivo pogodio lijevi donji kut vratara domaćih Ante Pedića. Ipak, već u 21. minuti erupcija oduševljena na tribinama jer su Raštane poravnale na 1:1 kada je nakon ubačaja Frane Meduna sa sredine terena brzonogi Marko Gospić pobjegao obrani Dugopolja po lijevom boku i s 12 metara iskosa uspio svladati iskusnog vratara gostiju Maria Smodlaka. Do konca prvog dijela igra je bila ravnopravna. Obje momčadi su imale po jednu prigodu koje nisu realizirali kod gotiju Rajčić, a kod domaćih Goran Burčul, jer se nisu najbolje snašli u gužvi pred protivničkim golom pa se na odmor otišlo s 1:1. Početkom nastavka igre Dugopolje dolazi u vodstvo iz sumnjivog dosuđenog kaznenog udarca, kada je u skoku s braničem Nikom Perajićem ispred vratara Pedića (koji je u međuvremenu uhvatio loptu) pao Hrvoje Balić, a siguran ralizator s 11 metara za goste bio je Ante Barać. Nakon toga sva nastojanja domaćina koji su imali terensku inicijativu da barem poravnaju rezultat nisu urodila plodom zbog nepreciznosti i smušenosti napadača Raštana, ali i sigurne obrane gostiju za sada vodećeg Dugopolja.
VELEBIT 1 – USKOK 0
BENKOVAC – Igralište HNK Velebita. Gledatelja 150. Sudac: Ivo Krečak 5,5 (Šibenik). Pomoćnici: Rober Dujelo i Damir Kraljević (Zadar). Delegat: Ivica Metličić (Split).
Strijelac : 1:0 Žilić (12′),
VELEBIT: Baričić, Žilić, Rogić, Benić, Jurjević (od 67′ Šarlija ), Dujmović, Srzentić, Klarić (od 46′. Čerina), Klapan, Sučić , Barnjak (od 75′. Kolić). Trener: Raphaelo Sušić .
USKOK: Odža, Nikolić, Duvančić, Parać, Pelivan, Bašić, Mihovilović (od 46′. Delić ), Boban, Topalušić (od 88′. Vulić ), Grbeša (od 60′. Oršulić ), Guvo. Trener: Siniša Turković.
Napadačka igra je krasila domaću momčad koja nakon što je u 7. i 9. minuti imala izgledne prigode za postizanje zgoditaka, poentirala u 12. minuti preko najboljeg igrača utakmice Nikole Žilića. Naime, negdje na visini kaznenog prostora gostiju s lijeve strane Žilić je primio loptu, krenuo korak dva s njom i s nekih 15 metara tukao oštro. Vratar Odža je imao loptu u naručju, no izmigoljila mu je i otišla u mrežu na radost domaćina. Iako su napadali i dalje domaći nogometaši, gosti su ozbiljno priprijetili u tri navrata: prvo Bašić u 21. pa Grubišić u 27. i Parać u 30. minuti, no promjene rezultata nije bilo. Tvrdi i borbeni uskočani nisu se predavali, igrali su svoju agresivnu igru sa presingom po cijelom terenu, no sve je ostalo na postignutom rezultatu. Imali su prigoda domaći u 57. minuti te u 59., a gosti ne realiziraju zrelu prigodu u 60. minuti Bobana kada je tukao traljavo, a Baričić otklonio svaku opasnost od svog gola. Zasluženo su Velebitovci uknjižili tri boda za visok plasman na ljetvici.
JADRAN KS 1 – PRIMORAC 1
KAŠTEL SUĆURAC – Igralište Jadrana. Gledatelja 150. Sudac: Branko Vruić (Šibenik).
Strijelci: 1:0 Poljak (62′), 1:1 Batista (75′).
JADRAN KS: Čović, Glavinović (od 30′. Mrčela), Marić – Anić, Jerčić, Bešić, Pelivan, Božinović, Gavranić (od 60′. Jelaska), Poljak, Kapetanović, Kurtović. Trener: Nikša Boljat.
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Zanić, Marković, Pezelj, Anić, Mišlov, Moravčić (od 69′. Maruna), Vichovich, Batista, Tokić. Trener: Armando Marenzzi.
I u najavi utakmice trener Primorca je očekivao dobru igru, a to su njegovi dečki i pokazali. Jednom su kiksali u 90 minuta kada su primili zgoditak, istrčao je Juričin, a snalažljivi Poljak je to znao kazniti za 1:0 u 62 minuti. Sve drugo su imali u svojim nogama gostujući igrači. Rezultat je smanjio Batista koji definitivno dolazi sebi, a mogli su u 90. minuti imati i tri boda da nije dobro reagirao vratar domaćih Čović i padom u noge Tokiću spriječio zgoditak.

TREĆA HNL – JUG

Rezultati 4. kola: Velebit – Uskok 1:0, Jadran KS – Primorac 1:1, Primorac 1929 – Jadran LP 3:0, Omiš – Zmaj 1:2, Dinara – Hrvace 1:0, Trogir – Konavljanin 0:1, Zagora – Neretva 3:1, Raštane – Dugopolje 1:2, Neretvanac – GOŠK 2:1.
Dugopolje 4 3 1 0 9:2 10
Raštane 4 3 0 1 10:5 9
Zmaj 4 3 0 1 11:8 9
Jadran LP 4 3 0 1 8:6 9
Uskok 4 2 1 1 7:4 7
Velebit 4 2 1 1 7:6 7
Primorac 4 2 1 1 11:9 6
Zagora 4 2 0 2 11:9 6