SP U KATARU

Maroko je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Nakon Španjolske pao je i Portugal

Autor: Zadarski list

10.12.2022. 18:20

Ovakvi rezultati i iznenađenja razlog su zašto je nogomet toliko obožavan. Nogomet piše lude priče, a nova luda priča ispričana je danas u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru. Maroko je pobjedom 1:0 eliminirao Portugal. Ovom pobjedom Maroko je postala prva afrička država koja je našla svoje mjesto u polufinalu nekog svjetskog nogometnog prvenstva.

Portugal je bio bolji, napadao, izveo je velik broj kornera, pucao sa svih strana, no jednostavno lopta nije ulazila u gol. Marokanski defenzivni zid ponovno je djelovao fenomenalno.

Čovjek koji je odlučio utakmicu bio je El Nesyri koji je u 42. minuti nakon ubačaja Attiata-Allaha, glavom pospremio loptu u gol.

Bruno Fernandes krajem prvog poluvremena pogodio je gredu. U drugom poluvremenu isti igrač fenomenalno je pucao tik iznad grede. U posljednjoj četvrtini utakmice veliku šansu imao je Joao Felix, no marokanski golman Buonou reagirao je odlično.

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao Cristiano Ronaldo, no nije uspio donijeti prevagu na terenu. U posljednjim minutama nije realizirao veliku šansu, praktički 1 na 1 s protivničkim vratarom.

U sudačkoj nadoknadi Marokanci su ostali s igračem manje i tada je portugalski pritisak postao još jači. Najveću šansu u posljednjim trenucima promašio je Pepe s manje od 5 metara od gola.

Maroko je u polufinale stigao sa samo jednim primljenim pogotkom na ovom prvenstvu i to je bio autogol, tako da još nitko od protivničkih igrača nije uspio savladati Buonoua.

Marokanci u polufinalu čekaju boljeg iz ogleda Engleske i Francuske, čija se utakmica igra danas od 20 sati.