mlađi uzrasti

Prva dalmatinska liga: Pioniri Arbanasa pobijedili Adriatic

Autor: Alen Plahinek/Šime Ćurko

09.04.2024. 17:39

U nastavku Prve dalmatinske nogometne lige, koja se igra za četiri uzrasta, momčadi iz Zadarske županije, odigrale su u »šarolikom izdanju«. U tri juniorske utakmice samo je Dalmatinac izvukao bod kod Primorca iz Stobreča, a potom je izgubio od Dugopolja.

Poraženi su i juniori Abecede sporta. Isti suparnici snage su odmjerili u kadetskoj kategoriji u kojoj je Abeceda pobijedila Junak dok je Dalmatinac izgubio obje utakmice.

Pobjedu i poraz upisali su mlađi pioniri. Arbanasi su poraženi na domaćem terenu od splitskog Adriatica rezultatom 2:0. Strijelci su bili Tukić u 22. i Vukušić u 52., dok je Abeceda sporta istim rezultatom pobijedila na gostovanju Šibenik. Surjan je u desetoj minuti zabio za vodstvo, a potvrdu osvajanja nova tri boda donio je Vrkić u 59. minuti.

Zamijenjeni pobjednici su bili u starijoj generaciji. Pioniri Arbanasa ostvarili su značajnu pobjedu u 25. kolu na svojem terenu protiv splitskog Adriatica, drugoplasiranog sastava lige. Završilo je 3:1 za »crveno-crne«. Živković je u 27. otvorio mrežu gostiju, a Mamić pred odlazak na predah udvostručio vodstva.

U završnici utakmice gosti preko Perajice smanjuju na 2:1, no Mamić svojim drugim pogotkom završava sjajnu predstavu sebe i svoje momčadi. Arbanasi su ovom pobjedom skočili, barem za sada, na šesto mjesto, dok je Adriaticu ugroženo druga mjesto.

Abeceda je u gostima izgubila od Šibenika 2:1. Poveli su Zadrani pogotkom Katića u 47. minuti, no domaćini su izjednačili u 49. minuti. Imala je bod Abeceda sve do posljednje minute kada Špinjača zabija za pobjedu domaćina.