Četvrtak, 18. travnja 2024

Ligue 1

Rennes prekinuo niz od tri poraza, Lovro Majer asistent

19.02.2023. 17:28

PARIZ U susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio Clermont sa 2-0 prekinuvši niz od tri uzastopna poraza.

Rennes je pobjedom protiv Clermonta prekinuo niz od tri uzastopna poraza, te upisao tek drugu pobjedu uz čak pet poraza u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

S druge strane Clermont je nastavio loš seriju trećim uzastopnim porazom, te produljenjem niza na pet susreta bez pobjede.

Domaćin je poveo u 37. minuti golom Arnauda Kalimuenda na asistenciju hrvatskog reprezentativca Lovre Majera. Isti je igrač u 62. minuti zabio za 2-0. Gosti su se mogli vratiti u 69. minuti, no Muhammed Cham je pogodio desnu stativu.

Majer je u pobjedničkom sastavu igrao do 85. minute kada je umjesto njega u igru ušao Jeremy Doku.

Rennes je ovom pobjedom napredovao na peto mjesto sa 43 boda, tri manje od Lensa na četvrtoj poziciji.

Važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka ostvario je i Monaco koji je na gostovanju slavio protiv Bresta sa 2-1.

Aleksandar Golovin (39) i Myron Boadu (73) su zabili za momčad iz Kneževine, dok je gol za Brest postigao Jeremy Le Douaron (86).

U prvom nedjeljnom susretu PSG je u spektakularnoj utakmici punoj preokreta svladao Lille sa 4-3.

Parižani su poveli sa 2-0 u otvaranju utakmice golovima Mbappea (12) i Neymara (17), no uslijedio je veliki preokret gostiju koji su preko Diakitea (24), Davida (58-11m) i Bambe (69) poveli sa 3-2.

Ipak, senzaciju su u samoj završnici spriječili Mbappe (87) svojim drugim golom na utakmici te Messi (90+5) sjajno izvedenim slobodnim udarcem duboko u sudačkoj nadoknadi.

Vodeći Paris SG sada ima 57 bodova, sedam više od Monaca, dok je Marseille treći sa 49 bodova, no momčad Igora Tudora u nedjelju gostuje kod Toulousea.