Sabunjar i u Obrovcu uzvodno

25.09.2011. 22:00

ZLATNA LUKA2
PAG2
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 250. Sudac: Neven Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Branko Vrzić i Ante Gulin (oba Šibenik). Strijelci: 0:1 Radan (14′), 0:2 Kresović (27′), 1:2 Njitraj (29′), 2:2 J. Pavić (52′).
ZLATNA LUKA: J. Dijan, T. Pavić (od 60′ Božić), Gobin, Nadinić, T. Torbarina, Ramić, Bugarija, J. Pavić (od 66′ Skroče), Sudinja (od 46′ D. Smolić), Pavin, Njitraj. Trener: Robert Dijan.
PAG: A. Zupčić, Čaćić, Lerga, Š. Kresović, Sorić, Š. Zupčić (78′ Čulina), Vukorepa, Radan, Jakušić, Prenđa, Šarlija. Trener: Alen Vedrić.
Nakon što domaći “žuto-zeleni” nisu iskoristili pet više nego izglednih prigoda, “bijeli” s Paga prvim udarcem prema domaćem vrataru Josipu Dijanu dolaze u vodstvo. Loptu u 13. minuti Mate Radan s 10-ak metara silovitim udarcem jednostavno zakucava pod prečku- 0:1. Šok i nevjerica u gledalištu, domaći igrači promašuju nemoguće, a sve one udarce u okvir vrata zaustavlja istinski junak utakmice, vratar Pažana Ante Zupčić. Domaće promašaje u 27. minuti sa 7-8 metara kažnjava Šime Kresović, prizemnim udarcem kroz šumu nogu – 0:2. Dvije minute potom rutinerski rezultat smanjuje Daniel Njitraj- 1:2. U nastavku susreta gotovo da se i nije krenulo s centra, a Mate Bugarija u ovoj utakmici još jednom potvrđuje sasvim raštimane nišanske sprave. Kada neće iskusni golgeter hoće najmlađi igrač utakmice, 17-godišnji Josip Pavić. Udarcem s vrha šesnaesterca loptu zabija pod gredu – 2:2.
VODICE2
HRVATSKI VITEZ0
VODICE – Igralište: Račice. Gledatelja: 150. Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Pomoćnice: Vesna Budimir (Split) i Antonija Grbavac (Proložac). Strijelci: 1:0 Junaković (43′), 2:0 Klarić (70′).
VODICE: Erak, Junaković, Orlović, Perica, Bašić, Jakelić (od 60′ Skočić), D. Tabula, Dujmović, Erceg (od 55′ Bašić), Plenča, Klarić (od 72′ K. Tabula). Trener: Ante Šprljan.
HRVATSKI VITEZ: Demo, Jović (od 67′ Bušljeta), Dokoza, Ćirak, M. Brala, Knežević, Novaković, J. Brala, Bertović, Kajtazi(od 53′ Šimurina), Klanac. Trener: Josip Vulić.
Utakmicu u Vodicama obilježile su žene, iako su igrali – muškarci. Naime, sudačku zviždaljku i zastavicu uzele su tri djevojke koje su sudački posao odradile bez pogreške. A pogrešaka su imali Posedarci. Istina, ne previše, ali ipak dovoljno da tri boda ostanu domaćinu. Gosti su, uz pomoć odličnog vratar Deme, odolijevali napadima Vodičana do 43. minute kada Junaković pogađa za 1:0. Za končanih 2:0 u 70. minuti pogodio je Klarić.
ZRMANJA1
SABUNJAR2
OBROVAC – Igralište Jankuša. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Branimir Nimac i Neven Šimunac (oba Lišane). Strijelci: 0:1 L. Kresović (52′), 1:1 Klapan (58′), 1:2 J. Kresović (88′).
ZRMANJA: Šarlija, Baričević, Zelenika (od 46′ G. Jurjević), Erslan, Karamarko, Medun, Kajtazi, A. Jurjević I, Katuša (od 70′ Šendula, A. Jurjević II (od 78′ Klanac), Klapan. Trener: Josip Lončar.
SABUNJAR: Papić, Vukšević, A. Glavan, Grbić, Rogić, Babić, I. Glavan (od 70′ J. Kresović), Pupovac, L. Kresović, Fantov, Čirjak. Trener: Dragan Buterin.
Najbolju prigodu u prvom poluvremenu nije iskoristio Frane Medun kada je na kraju prvog poluvremena izvrsno odigrao dupli pas s Baričevićem, no ništa od vodstva Zrmanje. U 52. minuti lopte se dokopao L. Kresović i kada je imao otvoren put prema golu, udarcem s 18 metara doveo je Privlačane u vodstvo. Šest minuta kasnije domaćini su iskoristili gužvu u kaznenom prostoru gostiju. Najbolje se snašao Dado Klapan i izjednačio rezultat. Nakon niza promašaja domaćih u 88. minuti J. Kresović iz slobodnog udarca s 18 metara izvrsno pogađa. Vratar Šarlija nije mogao ništa napraviti.
PODGRADINA1
PAKOŠTANE1
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Čačić(Zadar). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Šime Žilić (Škabrnja). Strijelci: 0:1 Vučkov (37′), 1:1 Stanić (52′).
PODGRADINA: Demo, Čirjak (od 46′ D. Rodić), Janković, J. Batur, Budan (od 46′ A. Crnjak), Stanić, T. Crnjak, Katalinić (od 46′ Pavičić), Zdunić, B. Batur, I. Rodić. Trener: Šime Demo.
PAKOŠTANE: T. Lokin, Barešić, Lalin (od 71′ M. Bačkov), Vulin, Anić, R. Barešić, Maksan (od 46′ J. Lokin), Vučkov, Lacman, Kostović (od 88′ F. Bačkov), Čirjak. Trener: Marko Lacman.
U rastrganoj utakmici igrači su umjesto o svojoj izvedbi više mislili o sucima, pa su gledatelji vidjeli malo pravog nogometa. Nakon nekoliko prilika domaćih, u 37. minuti gosti dolaze u vodstvo preko Frane Vučkova. U drugom poluvremenu domaćini su nakon pomalo neobjašnjivih izmjena preko Jurice Stanića ipak spasili bod.
DRAGOVOLJAC0
KRKA3
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Knezović (Split). Pomoćnici: Ivan Ćurak (Kaštel Stari), Damir Kraljević (Zadar). Strijelci: 0:1 Makarin (65′), 0:2 Milat (67′), 0:3 Vuković (83′ – 11 m).
DRAGOVOLJAC: Stanić, I. Zdrilić, Grubić-Maći, Bulić, Grubić-Huso (od 64′ I. Zdrilić), Štrkalj, J. Zdrilić, Marić, Vedrić (od 73′ Baljak), Čulina, Uzelac (od 46′ Paleka). Trener: Josip Lončar.
KRKA: Krasnići, Pekas, Ćaleta, Šugić, Milat (od 84′ Radnić), Stojan, Vuković, Mijić (od 55′ Grgas), Gatara, Bačelić, Makarin (od 80′ Pešić). Trener: Zoran Slavica.
Bio je to derbi samo na papiru. Prvo poluvrijeme obilježio je obostrano oprezan nogomet u kojem nije bilo ni golova ni prilika. U nastavku Poličanci nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol gostiju. I onda odluka u dvije minute. Najprije u 65. Makarin, a potom Milat u 67. minuti svojim su golovima donijeli gostima tri boda. Vuković je golom iz jedanaesterca samo potvrdio da je Krka u ovom trenutku bolja momčad.
DOŠK3
HAJDUK0
DRNIŠ – Igralište Podvornica. Gledatelja. 150. Sudac: Duje Pivčević (Kaštel Gomilica). Pomoćnici: Ivo Perković (Split) i Alen Jakšić (Solin). Strijelci: 1:0 Štrkalj (6′), 2:0 Barišić (51′), 3:0 Močić (70′ – 11 m).
DOŠK: Ćupić, Dujić (od 88′ Marić), Puljić, Eraković, Štrkalj, Radić, Prakljačić, Bogdan, Barišić (od 82′ Andabaka), Novoselić (od 46′ Močić), Tošić. Trener: Branko Galijatović.
HAJDUK: A. Pedić, M. Čulina (od 82′ F. Zubčić), Jergan (od 51′ J. Perić), Žilić, Kruneš, Žuža, Pintur, K. Čulina, B. Zubčić, Baždarić, D. Zubčić (od 83′ Buljat). Trener: Jure Čulina.
Domaćini su poveli već u 6. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desna Ante Štrkalj izbliza ubacio loptu u mrežu pored nemoćnog vratara gostiju Ante Pedića. Pitanje pobjednika bilo je riješeno početkom drugog poluvremena kada je Mario Barišić u 51. minuti glavom sa šest metara neobranjivo pogodio rašlje nemoćnog Pedića. Konačnih 3:0 za DOŠK postavio je Ivan Močić u 70. minuti iz kaznenog udarca s 11 metara kojeg je prethodno u svom šesnaestercu srušio vratar A. Pedić.
ŠKABRNJA0
POLAČA1
ŠKABRNJA – Igralište: Vlačine. Gledatelja: 200. Sudac: Domagoj Knez (Biograd na Moru). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Petar Paleka (Zadar). Strijelci: 0:1 M. Klapan (65′).
ŠKABRNJA: Jaklin, Vučković, Vidić, Vrsaljko, Klarin, Škara, Lisica, Dundov, Pavlović, P. Pavičić, A. Perica. Još su igrali: Ivković, J. Perica, Jurić. Trener: Luka Hržina.
POLAČA: Džaja, Guzić, Ćuković, Jurjević, I. Perica, Mrkić, S. Pavičić, Miletić, R. Prtenjača, Bašić, Klapan. Još su igrali: S. Prtenjača, D. Prtenjača, Volpi. Trener: Kristijan Tuta.
Domaća momčad nije iskoristila svoje prilike u prvom poluvremenu, što su gosti kaznili u 65. minuti kada je Klapan pogodio za konačnih 0:1.