Svjetski prvaci oduševili Zadrane

15.11.2017. 09:28

Prepuni Višnjik sinoć je dočekao još jedan spektakl, dvoboj 1. kola Svjetske vaterpolske lige između Hrvatske i Rusije. Počelo je furiozno. Već u četvrtoj minuti prve četvrtine rezultat je bio 3:0 za Hrvatsku. Kako je i najavio izbornik Tucak, Hrvatska je plitkom zonom potpuno zatvorila prostor prema golu Bijača. Tako je od svojih igrača odsječen ostao najbolji ruski igrač Lisunov. Svoj jedini gol Lisunov je zabio svega 30 sekundi prije kraja. Zanimljivo je kako Rusi u prvoj četvrtini nisu iskoristili čak četiri igrača više. Slaba realizacija ruskog igrača više nastavila se sve do kraja poluvremena što su umješno koristili hrvatski vaterpolisti i preko Vukičevića i Garcie došli do nevjerojatnih 6:1. Drugo poluvrijeme nastavila se agonija ruske momčadi. Vrlo česti kontraprekršaji samo su išli na ruku Vukičeviću, Fatoviću i Vrliću. Te je semafor vrlo brzo pokazao nevjerojatnih 10:2 za Hrvatsku. U zadnjoj četvrtini na vrata Hrvatske staje nekadašnji vratar Zadra 1952, zagrebački Zadranin Ivan Marcelić. U svega tri minute Marcelić je skupio 4 obrane. Hrvatski vaterpolisti pokazali su da i bez petorice nositelja igre mogu još jednom pokazati da su vrh svjetskog vaterpola. Atmosfera na Višnjiku za čistu peticu. U jednom trenutku bio je isključen i trener Hrvatske Ivica Tucak, ali to nije umanjilo slast spektakla. Više od 600 gledatelja uživalo je u vrhunskoj vaterpolskoj predstavi. Najbolji u Hrvatskoj reprezentaciji bili su Fatović s četiri gola i Marko Bijač koji je na svoja vrata sinoć stavio veliki "kračun"