Zadarski košarkaši u Europi

Autor: Roman Morović

25.10.2009. 23:00

Zadrani u Europi
U drugom kolu ruske Superlige, Unics Kazan je slavio na gostovanju kod Dinama iz Moskve sa 78:70, uz vrlo dobar učinak hrvatskog reprezentativca Marka Popovića. On je za 30 minuta provedenih na parketu postigao 11 poena (3/4 za dva, 1/7 za tri, 2/2 sl.bacanja), uz sedam asistencija i tri skoka. Na tablici vodi Triumph s omjerom 3-0, a pobjedu manje ali i utakmicu manje imaju CSKA i Unics.
U Španjolskoj je proteklog vikenda igrano 4. kolo ACB lige, a Bilbao Marka Banića doživio je treći uzastopni poraz, četvrti ako mu pridodamo i poraz u prvoj utakmici kvalifikacija Eurokupa. Ovoga puta Bilbao je poražen na gostovanju kod Manrese sa 62:57, a zadarski je centar za 19 minuta ostao bez poena (0/1 za dva) uz dva skoka i jednu asistenciju. Vodeći i za sada jedini neporaženi su Caja Laboral, Fuenlabrada i Real Madrid s omjerom 4-0, dok su Xacobeo i euroligaš Unicaja Malaga jedine momčad koje još uvijek nemaju pobjedu.
I Francuzi su došli do četvrtog kola domaćeg prvenstva. U gostujućoj pobjedi Toulona kod Poitiersa 89:87, Hrvoje Perinčić ubacio je 4 poena (2/3 za dva, 0/3 za tri) uz isto toliko skokova za 35 minuta. Toulon se sada nalazi na diobi drugog mjesta s još četiri momčadi (omjer 3-1), a jedina momčad s omjerom 4-0 je Cholet.
U derbiju petog kola belgijskog prvenstva, Liege, kojeg vodi zadarski trener Dario Gjergja, slavio je na gostovanju kod Charleroia sa 67:65, te se sada nalazi na diobi prvog mjesta s Oostendeom.