kvalifikacije

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Srijeda, Lipanj 16, 2021 09:29

U prostorijama Nogometnog središta Split jučer je održan ždrijeb kvalifikacija za popunu Treće HNL jug. U jednom bubnju našli su se Zadar i GOŠK Kaštela, a u drugom Metković i Dinara. U prvim utakmicama polufinala Zadar u nedjelju u 18 sati očekuje gostovanje kod Metkovića, prvaka Dubrovačko-neretvanske županije, dok će Dinara ugosti GOŠK. Uzvratne utakmice polufinala su u srijedu 23. lipnja, a finalni dvoboji na rasporedu su 27. i 30. lipnja.

Srijeda, Lipanj 16, 2021 09:24

U ponedjeljak je na vanjskim terenima ŠC Višnjik održan ždrijeb zadarske Ljetne lige koja je ponovno privukla veliki broj sudionika. Čak 21 momčad prijavila se za sudjelovanje na tradicionalnoj fešti košarke, a kako u glavnom ždrijebu ima mjesta tek za njih 16 prije početka službenog dijela natjecanja odigrat će se i kvalifikacije koje će odrediti posljednje sudionike lige.

Utorak, Svibanj 11, 2021 10:15

Hrvatska odbojkaška reprezentacija završila je prvi kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo polovičnim učinkom. Nakon poraza 3:1 od Nizozemske u dvorani Krešimira Ćosića u petak, naši su igrači u nedjeljnom dvoboju svladali Švedsku (3:1) i tako sačuvali izglede za plasman na EP koje će izboriti pobjednik skupine.

Ponedjeljak, Svibanj 10, 2021 09:34

Hrvatski izbornik Emanuele Zanini u odnosu na susret protiv Nizozemske, na klupi je ostavio srednjeg blokera Ivana Mihalja, koji je dobro odradio taj prvi susret, i u igru uveo od početka Sandra Dukića. Jako, angažirano i motivirano su krenuli Hrvati od prvog seta, odlijepili se kod 10:7 i od tada kontrolirali susret, sve do kraja, do 25:18. I kada se očekivalo da će nastaviti u istom tonu hrvatski su odbojkaši prestali biti agresivni, i prepustili Šveđanima da vode igru.

Utorak, Travanj 27, 2021 09:17

Uz seniorsku reprezentaciju u Zadru se u nedjelju okupile i ženska i muška kadetska izabrana vrsta, koje se također pripremaju za drugi krug CEV kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo, svatko u svojoj kategoriji.
Kadetkinje od 7. do 9. svibnja u Zadru očekuju kvalifikacijski susreti protiv vršnjakinja iz Njemačke i Rumunjske, a nakon prvog dana okupljanja izbornik Miodrag Stojaković kaže:

Srijeda, Ožujak 31, 2021 09:18

U 3. kolu skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo igranom na riječkoj Rujevici Hrvatska je uz puno više muke nego što se očekivalo pobijedila Maltu rezultatom 3:0. Prvi pogodak postigao je Ivan Perišić u 64. minuti dvoboja nakon što je desetak minuta ranije na travnjaku zamijenio Budimira. Na 2:0 povisio je kapetan Luka Modrić iz jedanaesterca zbog igranja gostiju rukom u svom šesnaestercu. Točku na »i«stavio je Josip Brekalo u 89. minuti na proigravanje Ivana Perišića.

Utorak, Ožujak 30, 2021 09:08

Slovenija, Cipar, Malta. Sedmodnevni je kvalifikacijski hodogram hrvatske nogometne reprezentacije koji završava večerašnjom (20.45) utakmicom s Maltežanima na Rujevici. Nakon dva ogleda ispod renomea reprezentacije i osvojena tri boda pred izabranicima Zlatka Dalića nameće se logičan imperativ - samo pobjeda. Pogotovo poslije dva izdanja u kojima su ostali dužnici navijačima, ali i sebi te što je s druge strane ipak reprezentacija iz gotovo najslabijeg razreda kvalitete.

Nedjelja, Ožujak 28, 2021 09:31

Hrvatska je teškom mukom došla do prve pobjede u kvalifikacijama, Mario Pašalić bio je »joker« sastava »kockastih« nakon dobre igre u prvom poluvremenu i puno neuvjerljivije prezentacije u nastavku susreta na Rujevici. U konačnici - jedan, ali vrijedan. Posebno što se tiče bodova, jer igra će vrlo brzo pasti u zaborav.

Petak, Ožujak 26, 2021 09:25

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine od Slovenije u Ljubljani rezultatom 1:0. Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić nije imao razloga za zadovoljstvo nakon što su svjetski doprvaci doživjeli ovaj poraz u dvoboju u kojem nisu bili na visini zadatka.

Četvrtak, Ožujak 25, 2021 09:18

Skroman početak Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru. Momčad Zlatka Dalića nije bila ni blizu očekivane razine što je za posljedicu donijelo prvi poraz od Slovenije u utakmici u kojoj »vatreni«, osim Vlašićeve vratnice na početku dvoboja, praktično nisu imali pravu priliku. Ostalo je tako puno upitnika koji hrvatsku javnost muče još od dvaju izdanja Lige nacija u kojima je naša reprezentacija tek povremeno podsjećala na sjajno rusko ljeto 2018...