prva liga

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Utorak, Rujan 14, 2021 09:16

Nakon pobjede (3:2) u prvom kolu kod Agrama nogometašice Donata u prvom nastupu na domaćem terenu u Prvoj HNL uvjerljivo su izgubile od Rijeke, ekipe koja je prošle sezone bila u Drugoj ligi. Utakmica se brzo pretvorila u jednosmjernu ulicu nakon što su se Zadranke uvjerile u taktičku snagu suparnica.

Srijeda, Svibanj 12, 2021 09:16

Sjajnu sezonu u Prvoj ligi odigrali su članovi Košarkaškog kluba osoba s invaliditetom Zadar. Nakon maksimalnih šest pobjeda u prvom dijelu natjecanja Zadrani su na završnom turniru odigranom u nedjelju u dvorani 3 ŠC Višnjik nakon 2018. godine ponovno osvojili titulu prvaka Hrvatske. U polufinalu Zadar je sa 62:40 pobijedio Brod, a potom je u neizvjesnom finalu sa 70:68 svladao Zagreb koji je prethodno sa 60:55 bio bolji od Splita. Tako je zadarski sastav sezonu završio bez poraza.

Petak, Travanj 23, 2021 08:42

Zadranke su Prvu ligu počele s dvije pobjede (Drenova, Kitro Varaždin), ali su u sljedećih 20 nastupa upisale čak 17 poraza i završile najbliže posljednjoj Drenovi, što je nakon 2004./05., kada su također bile pretposljednje, najlošiji plasman u ovom natjecanju. Tako je ekipa s Višnjika napravila veliki rezultatski korak unatrag budući da je prethodne dvije sezone u fotofinišu ostajala bez plasmana u Superligu.

Utorak, Studeni 3, 2020 11:18

Košarkaši Jazine-Arbanasa u Jazinama su dočekali momčad Dinamo Zagreb i doživjeli relativno lagan poraz. Zadarska momčad, koju čine većinom mladi igrači iz Košarkaškog kluba Zadar, izgubili su prve tri četvrtine, a pred ulazak u posljednjih deset minuta imali zaostatak od 14 koševa, koji nisu u posljednjoj dionici više mogli stići, iako su se u nekoliko navrata približili.

Ponedjeljak, Studeni 2, 2020 16:03

Zadranke su protiv Viktorije došle do druge uzastopne, odnosno ukupno treće pobjede u sezoni te su trenutačno četvrte na ljestvici. Sjajan je to doseg u debitantskoj prvoligaškoj sezoni »bijelo-plavih«. Donat je poveo u 17. minuti preko Petre Barbir, a u 66. minuti na konačnih 2:0 povisila je Sara Ivandić. Igračice trenera Jure Perkovića kontrolirale su utakmicu protiv posljednje ekipe u ligi i zasluženo osvojile nova tri boda. Muški nogomet u Zadru nikad nije bio na nižim gramana.

Utorak, Listopad 27, 2020 10:24

Vrlo dobru utakmicu su odigrali košarkaši Jazine-Arbanasa, koji u svojim redovima imaju većinom juniore i mlade igrače Košarkaškog kluba Zadar. U trećem kolu Prve lige slavili su protiv Kvarnera 2010, iskusne riječke momčadi.

Petak, Listopad 16, 2020 10:04

Kao što se refuli kvarnerske bure u jesenskim danima poigravaju s otpalim lišćem u prirodnom plesu bez glazbe, tako su se presinoć vaterpolisti Primorja Erste bank u svom plesu u vodi poigrali s nemoćnim gostima Zadra 1952. Riječke »kapice« su doslovno od prvih zaveslaja zorno demonstrirale kome pripada uloga velikih favorita. Sve dileme su odagnane nakon prvih par minuta, ostala je samo dvojba s koliko će golova razlike domaći igrači izaći iz vode.

Ponedjeljak, Rujan 7, 2020 16:48

Upravni odbor Hrvatskog vaterpolskog saveza donio je odluku o usvajanju sustava natjecanja i rasporeda utakmica u Prvenstvu Hrvatske za seniore, za sezonu 2020./21. Kako je i ranije bilo utvrđeno, novo državno prvenstvo, koje će se u ovakvom formatu igrati prvi put nakon 2008. kada je pokrenuta regionalna liga, počet će u subotu 3. listopada.

Petak, Kolovoz 28, 2020 20:56

Zadar će sljedeće sezone ipak imati nogometnog prvoligaša. Točnije - prvoligašice! Nogometašice Donata u trenutku prekida natjecanja u Drugoj ligi sjever - jug prošle sezone bile su na prvom mjestu, što im je donijelo nastup u elitnom rangu.

Petak, Lipanj 19, 2020 14:25

U organizaciji Atletskog saveza Zadarske županije prošli vikend na ŠC Višnjik održano je proljetno prvenstvo Zadarske županije u dječjoj atletici. Nastupilo je sedam ekipa (po osam dječaka i djevojčica) podijeljenih u dvije kategorije, do 9 godina te od 9 do 13 godina. Natjecanja su održana u pet disciplina: trčanje 50 m, trčanje 50 m preko niskih prepona, žabice skokovi, štafetno trčanje zvano ‘formula’ i skupljanje loptica 3 minute.