prva liga

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Ponedjeljak, Rujan 7, 2020 16:48

Upravni odbor Hrvatskog vaterpolskog saveza donio je odluku o usvajanju sustava natjecanja i rasporeda utakmica u Prvenstvu Hrvatske za seniore, za sezonu 2020./21. Kako je i ranije bilo utvrđeno, novo državno prvenstvo, koje će se u ovakvom formatu igrati prvi put nakon 2008. kada je pokrenuta regionalna liga, počet će u subotu 3. listopada.

Petak, Kolovoz 28, 2020 20:56

Zadar će sljedeće sezone ipak imati nogometnog prvoligaša. Točnije - prvoligašice! Nogometašice Donata u trenutku prekida natjecanja u Drugoj ligi sjever - jug prošle sezone bile su na prvom mjestu, što im je donijelo nastup u elitnom rangu.

Petak, Lipanj 19, 2020 14:25

U organizaciji Atletskog saveza Zadarske županije prošli vikend na ŠC Višnjik održano je proljetno prvenstvo Zadarske županije u dječjoj atletici. Nastupilo je sedam ekipa (po osam dječaka i djevojčica) podijeljenih u dvije kategorije, do 9 godina te od 9 do 13 godina. Natjecanja su održana u pet disciplina: trčanje 50 m, trčanje 50 m preko niskih prepona, žabice skokovi, štafetno trčanje zvano ‘formula’ i skupljanje loptica 3 minute.

Četvrtak, Listopad 31, 2019 10:20

Marija Mazija je dugo vremena bila na klupi Ženskog košarkaškog kluba Zadar. Ove sezone prvi puta nakon dugog niza godina ne obnaša tu funkciju. Trenutno je pomoćnica glavnom treneru Toniju Matešiću, ali i trenerica u mlađim kategorijama. A baš u koordinaciji mlađih kategorija, ove sezone mnogo je posla.

Ponedjeljak, Listopad 28, 2019 11:10

Veliki imperativ pobjede imale su košarkašice Zadra u dvoboju s ekipom Brionka Pula. Nakon uvodna dva kola, ekipa iz Višnjika doživjela je dva teška poraza i vrlo brzo nakon početka sezona ušla u »negativan ritam« i to se moralo što prije promijeniti. Iako su ekipe Medveščaka i Zagreba zaista mnogo jače od Zadra i raspored nije mazio ekipu Tonija Matešića u uvodnim kolima, stvori se pritisak i onda stigne ona utakmicu »koju moraš dobiti«.

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 09:52

Ako se po jutru dan poznaje, onda košarkašice Zadra neće imati sezonu za pamćenje. Naime, u prvom kolu su teško poražene od Medveščaka, koji je nakon prve četvrtine imao 16 koševa prednosti, a razlika je do poluvremena rasla i do 30 koševa. Medveščak je šesterostruki prvak Hrvatske, ali i ekipa koja je, uz trenera, izgubila četiri igračice iz prve postave. Zadranke su izgubile također mnogo. Lara Nikpalj Vukorepa i Lucija Perica zaključile su karijeru.

Petak, Travanj 5, 2019 10:35

Košarkaši Sonik-Puntamike svladali su momčad Agodalma u prvoj utakmici polufinala doigravanja Prve lige. Uzvrat je u nedjelju, a prva momčad koja dođe do dvije pobjede, igrat će u finalu s pobjednikom dvoboja Dubrava – Dubrovnik. Pobjednik finalne serije igrat će HT Premijer ligu iduće sezone, dok će poraženi igrati dodatne kvalifikacije i to s pretposljednjom momčadi HT Premijer lige.

Ponedjeljak, Travanj 1, 2019 19:15

Braslav Turić, trener košarkašica Medveščaka, branitelja titule i najjače hrvatske ekipe u posljednjem razdobolju, nakon poraza od  Zadra nije bio niti svjestan da se će se iste dvije ekipe sastati u polufinalu.  Mislio je da će uskoro put prema obrani titule krenuti s Pulom. Malo ga  je iznenadilo i to ne baš pozitivno, kada smo mu objasnili da je rasplet  zadnjeg kola ipak ostavio Pulu na trećem mjestu, a Zadar stavio na četvrto.

Nedjelja, Ožujak 24, 2019 20:41

Do kraja utakmice ostalo je 20 sekundi. Na semaforu je stajalo 68:68.  Mursa je imala napad. Domaća igračica Ivana Batorek našla se u izglednoj situaciji. Reagirala je loše. Imala je na ziceru suigračicu, ali se nije  usudila dati dodavanje. Odlučila je sama položiti. Promašila je ispod  koša, a nakon odbijanaca, lopta je izašla izvan terena. Dosuđena je za  Zadar. Trenerica Zadra Marija Mazija pozvala je minutu odmora.

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:45

Posljednje vodstvo košarkašice Splita su imale na kraju treće četvrtine.  Do tada je lider prvenstva bio itekako konkurentan, u pojedinim trenucima i bolji. Ali košarkašice Zadra odigrale su maestralno posljednjih deset minuta, potpuno su dominirale parketom i jednostavno pretrčale  svoje suparnice. Taj period su dobile s 25:9. I u konačnici slavile s 15 razlike. Lagano reklo bi se. No, tri četvrtine je bilo sve samo ne lagano. Prvih pet minuta utakmice igralo se "koš na koš".