vaterpolo

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Utorak, Rujan 6, 2022 17:30

Vaterpolisti Mađarske prvi su polufinalisti Europskog prvenstva u Splitu nakon što u četvrtfinalu svladali Crnu Goru s 11-8 (3-1, 2-3, 2-1, 4-3).

Branitelji naslova su došli i do četvrte uvjerljive pobjede u Splitu, a Crnogorci su ozbiljniji otpor pružali sve do kraja treće četvrtine, kada su Mađari s 6-5 serijom 3-0 otišli na 9-5 i lako sačuvali pobjedu.

Nedjelja, Rujan 4, 2022 19:17

Hrvatska vaterpolo reprezentacija igrat će s Gruzijom u četvrtfinalu Europskog prvenstva u utorak s početkom od 20.30 sati u splitskoj Spaladium Areni.

Gruzijci su u dvoboju osmine finala nadjačali NIzozemsku s 12-8 (2-3, 5-1,2-2, 3-2 ), te izborili dvoboj s Barakudama. Iskusni Gruzijci su izgubili prvu četvrtinu od poletnih Nizozemaca (2-3), ali su ih u drugoj dionici igre potpuno razbili (5-1), te rutinski sačuvali prednost dokraja.

Subota, Rujan 3, 2022 12:00

Prvi cilj je napravljen, a vjerujem da sada imamo snage za iskorak i puno više, kazao je izbornik hrvatske reprezentacije Ivica Tucak nakon prolaska u četvrtfinale.

Petak, Rujan 2, 2022 22:15

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija uspjela se izravno plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva u Splitu zahvaljujući 5-5 (0-2, 0-0, 3-1, 2-2) remiju protiv Grčke u posljednjoj utakmici skupine B.

Petak, Rujan 2, 2022 19:00

Hrvatski vaterpolisti žive uzbudljive dane na Europskom prvenstvu u Splitu, nakon važne i nužne pobjede protiv Francuske na red dolazi još jedna važna utakmica, večerašnji duel s Grčkom (20.30 sati), koji će dati odgovor na pitanje o prvom mjestu u skupini B. Zna to i bek Matias Biljaka, mladić rođen 1999. godine u Beču, ali porijeklom iz Nove Bile u BiH. Ugodna je spoznaja o drugoj pobjedi na EP-u, ali treba činiti nove zaveslaje na putu ka ciljevima.

Utorak, Kolovoz 30, 2022 08:14

Hrvatska vaterpolska reprezentacija počela je nastup na Europskom prvenstvu u Splitu uvjerljivom pobjedom nad Maltom- Naši su igrači očekivano u Spaladium Areni svladala Malti, jednu od najslabijih reprezentacija na turniru, no na početku utakmice nije sve išlo glatko, pogotovo napadački. Prva četvrtina završila je 2:0, a poluvrijeme s 5:1 jer su Barakude razbranili malteškog vratara Tantija, koji je u prvom dijelu imao čak 9 obrana.

Ponedjeljak, Kolovoz 29, 2022 20:30

Hrvatski vaterpolisti večerašnjom utakmicom protiv Malte (21 sat) počinju nastup na Europskom prvenstvu u Spaladium areni u Splitu, na kojem po starom običaju imaju visoke ciljeve. Organizatori daju sve od sebe da bi priredili što veći spektakl, a igrači se trude sačuvati se od »Groznice vaterpolskih večeri« koncentrirajući se isključivo na svoje nastupe.

Subota, Kolovoz 27, 2022 08:46

Izbornik muške vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak u petak navečer je odredio petnaestoricu igrača koji će predstavljati Hrvatsku na Europskom prvenstvu u Splitu, a s konačnog popisa je otpao treći centar Antonio Dužević koji je član splitskog Jadrana

Četvrtak, Kolovoz 11, 2022 08:24

U Beogradu će se od danas do 19. ovog mjeseca održati juniorsko Svjetsko prvenstvo (uzrast do 18 godina) za vaterpoliste na kojem će nastupiti i Vito Cicero, član Zadra 1952. Riječ je o uzrastu u kojem je Hrvatska do sada triput imala svjetske prvake, 1997. u Havani (Kuba), 2009. u Šibeniku i 2016. u Podgorici (Crna Gora). Posljednje Svjetsko prvenstvo uzrasta do 18 godina odigrano je u mađarskom gradu Szombathelyju, 2018.